Parafínové vaničky

Parafínové zábaly a procedury s nimi spojené, jsou často nabízeny v lázních či kosmetických salónech, ale parafín na přípravu zábalu lze správně připravit a použít i v pohodlí vašeho domova. Nejkomfortnější a nejjednodušší způsob, jak parafín připravit k aplikaci, je nechat ho rozehřát na tu správnou teplotu v parafínové vaničce. Vanička slouží k rychlému rozpuštění vosku a ohřátí parafínové lázně na požadovanou teplotu, která ideálně činí 52 – 60°C. Výhodou těchto vaniček je jednoduché ovládání, snadná manipulace a navození atmosféry kosmetických salónů i během domácí aplikace.
Pořizovací cena se odvíjí od funkce, velikosti a typu vaničky. Od základních, vhodných do domácností, které začínají na ceně okolo tisíce korun (v nabídce i s příslušenstvím). Po profesionální vany a lázně, jejichž cena se pohybuje v řádů tisíců, až desetitisíců korun.

Ať už jde o základní či profesionální vany, použití a postup při zábalu je více méně stejný. Požadované množství a typ parafínu vložíme do vaničky, kde rozpuštěním parafínu a případným přidáním parafínového oleje, získáme parafínovou lázeň. Do hotové lázně několikrát krátce namočíme ošetřovanou končetinu nebo naneseme rozehřátý parafín například pomocí štětce na ošetřovanou část těla, až vznikne souvislá vrstva vosku, kterou následně zabalíme do igelitu a vložíme do froté návleků nebo ji překryjeme ručníkem. Hotový zábal necháme působit 15 – 20 min, poté parafín jednoduše odstraníme a pokožku můžeme promasírovat vhodným kosmetickým přípravkem. Pro zvýšení účinku zábalu, také lze provést před samotnou aplikací parafínu peeling. V každém případě, by měla být pokožka před jakoukoliv aplikací parafínového zábalu, omyta, očištěna a nejlépe ještě dezinfikována a nakonec osušena. 

Kromě jednoduchých parafínových vaniček, které slouží pouze na ohřev parafínu, existují i lepší a komfortnější ohřevové vany, kde se dá ohřát nejen parafín, ale také třeba rašelinový nosič tepla nebo lávové kameny. Tyto ohřevové vany bývají vyrobeny z kvalitního nerezu a slouží jako zdravotnický přístroj, který zajišťuje bezpečný a ekonomický ohřev. Odnímatelná vana na parafín dělá z těchto van multifunkční přístroj. Tudíž nejsou potřeba dvě ohřevové nádoby (parafínová vanička a ohřívač na lávové kameny), ale úplně postačí jen tato ohřevová vana. Tuto jedinečnou praktičnost ocení hlavně rehabilitace, masážní centra či lázně. Jedněmi z nejlepších kombinovaných van jsou ohřevové vany COMBI (200, 400), které mají ochranný rošt na dně nádoby a vodní výpustní ventilek, který se dá připojit k odpadní hadici. Jejich digitální termostat je mezi 30°C - 90°C, přípojka je na 230V a výkon 700W. Pro co nejlepší manipulaci s vanou a praktičnost je dobré pod ohřevovou vanu dát (dokoupit) praktický pojízdný podstavec. 

 

parafinova vanicka 2

parafinova vanicka

parafinova vanicka 3

zpět